Operacje plastyczne – co można poprawić za pomocą chirurgii?

Wiele osób uważa, że za pomocą obecnych osiągnięć chirurgii plastycznej można osiągać dowolne efekty. Prawda jest jednak taka, iż łatwiejsze do osiągnięcia są lekkie korekty, mające na celu jedynie niewielką poprawę wyglądu. To jednak często wystarczy osobom zmagającymi się z takimi niedoskonałościami jak nieregularny kształt ust lub nieharmonijny wygląd ciała. Co obecnie oferuje chirurgia plastyczna?

Wielkość i kształt ust

Chociaż obecnie bardziej popularne jest powiększanie ust za pomocą mniej inwazyjnych metod, to jednak w niektórych przypadkach osiągnięcia chirurgii plastycznej nadal się przydają. Niektóre osoby mają na celu powiększenie ust na stałe, co jest niemożliwe przy pomocy wstrzykiwania kolagenu. W innych przypadkach celem jest osiągnięcie regularnego kształtu ust – tak dzieje się w sytuacji naturalnej asymetrii lub tej powstałej na przykład w wyniku wypadku. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu operacja plastyczna należy do jednych z trudniejszych – łatwo o błąd lub niecelowe uzyskanie innego efektu niż zakładany. Dlatego konieczność takiej operacji trzeba rozważyć w czasie konsultacji z lekarzem specjalistą.

Poprawa wyglądu ciała – możliwości

Chirurgia plastyczna oferuje również ciekawe możliwości w zakresie poprawy wyglądu innych części ciała. Najbardziej znaną metodą jest wszczepienie implantów. Takie działanie niekoniecznie musi jednak dotyczyć wyłącznie biustu. Implanty oprócz poprawy kształtu i jędrności piersi mogą również przydać się do uatrakcyjnienia męskiego ciała. W tym celu stosuje się oczywiście implanty o innym kształcie i umieszcza w takich miejscach jak ramiona czy łydki. Dzięki temu osiąga się rezultat harmonijnych proporcji ciała, który wcale nie musi być prosty do uzyskania przy pomocy ćwiczeń. Imitacja mięśni stosowana jest często w sytuacji, gdy naturalne tkanki zostały zniszczone, na przykład na skutek poparzenia. Niektórzy mężczyźni decydują się również na umieszczenie implantów w klatce piersiowej, by także tam osiągnąć efekt rozrośniętych mięśni.

Bardziej płaski brzuch

Lepiej wyglądający brzuch to marzenie wielu osób, które szybko straciły na wadze i borykają się z problemem zwisającej skóry. Nadmiar takiej tkanki powoduje, że pomimo schudnięcia efekt nadmiaru tłuszczu utrzymuje się. Poprawa wyglądu brzucha to również cel wielu pań, które urodziły dziecko. Plastyka brzucha daje dobre efekty, jednak może pozostawiać blizny, które można ukryć tylko w pewnym stopniu. Trzeba także pamiętać, że nie jest to operacja, którą można przeprowadzić jeszcze przed zrzuceniem wagi.